213 LA GRANGE AVE

TITUSVILLE, Florida 32796 · Brevard County · Parcel 21 3534-52-3-3

$48 120
Assessed Value
$141 970
Market Value
Annual Tax
$23 120
Taxable Value
Ownership
OwnerWolstencroft-Ryan Kathleen
Mailing Address213 Lagrange AVE Titusville FL 32796
Property Details
Year Built1957
Living Area1 867 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$141 970
Assessed Value$48 120
Exemptions-$71 240
Taxable Value$23 120
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 11